Sprawdzanie szczelności płaszcza wodnego w Poznaniu

 

Głowica to jedna z najważniejszych części pojazdu, która odpowiedzialna jest za to, że samochód może się w ogóle poruszać. Odpowiada także za prawidłowe funkcjonowanie silnika. Natomiast płaszcz wodny to kanały wodne głowicy. Jeżeli doszło do jej rozbiórki w celu naprawienia usterek, należy najpierw sprawdzić, czy jej płaszcz wodny jest szczelny. Ważne, by tego dokonać, zanim przejdzie się do dalszych etapów naprawy. Próba ta pozwala wykryć nawet najmniejsze pęknięcia ścianek. Jest ona bardzo istotna, ponieważ to kanały wodne najczęściej ulegają rozszczelnieniu.

Na czym polega sprawdzanie szczelności płaszcza wodnego w Poznaniu?

Budowa głowicy jest niezwykle skomplikowana, dlatego może ona ulec pęknięciom w wielu miejscach. Znaczna część uszkodzeń wykrywana jest dopiero podczas sprawdzania szczelności płaszcza wodnego. Polega ono na pracy głowicy w układzie zamkniętym przez mniej więcej 15 minut. Podczas procesu uszczelnia się jej cieczową przestrzeń. Następnie jednym otworem doprowadza się do niej ciepłą wodę, a drugim ją odprowadza. To sprawia, że głowica nagrzewa się do temperatury 90 stopni Celsjusza. Po jej osiągnięciu zaprzestaje się doprowadzania i odprowadzania wody, a do elementu wprowadza się wysokie ciśnienie, co wymusza, aby woda znajdująca się w środku wydostała się przez ewentualne pęknięcia.

MechLab – co nas wyróżnia?

Świadczymy usługi już od ponad 50 lat, co czyni nas liderami w branży metalowej oraz samochodowej. Działamy rzetelnie i sprawnie na terenie całego województwa wielkopolskiego, obsługując klientów prywatnych, ale także warsztaty mechaniki pojazdowej, autoryzowane serwisy oraz fabryki. Posiadamy profesjonalne zaplecze techniczne, które w połączeniu z doświadczeniem i wykształceniem naszej kadry sprawia, że oferujemy usługi na najwyższym poziomie, w korzystnej cenie. Przez 50 lat naszej działalności nigdy nie osiedliśmy na laurach – nieustannie doskonalimy się i szkolimy naszych pracowników tak, aby byli w stanie sprostać oczekiwaniom każdego klienta.