Regeneracja i naprawa głowic w Poznaniu

 

Każdy element środka transportu jest niezwykle ważny dla jego prawidłowego i bezpiecznego użytkowania. Aby zadbać o utrzymanie należytego stanu poszczególnych części, nie należy ignorować niepokojących objawów. W dobie rozwoju technologii wiele elementów można poddać renowacji – bez konieczności ich całkowitej wymiany. Tak jest i również w przypadku głowic. Doświadczenie na rynku wypracowywane od 1954 roku pozwala nam oferować najwyższą jakość usług regeneracji głowic w Poznaniu. Wykonujemy kompleksowe prace, które z powodzeniem pozwalają na wydłużenie żywotności pojazdów. Czy możliwa jest naprawa głowicy? W Poznaniu zespół MechLab stanie na wysokości zadania. Rola głowicy jest znacząca – jej funkcjonowanie umożliwia sprężanie powietrza, a w efekcie – spowodowanie zapłonu i ruszenie auta. Gdy ten element ulega uszkodzeniu, nie ma mowy o korzystaniu z samochodu bez ryzyka awarii.

Regeneracja głowic silnikowych – Poznań

Naszą specjalnością jest między innymi kompleksowa usługa regeneracji głowic. Poznań jest miejscem, gdzie pracuje nasz zespół fachowców – przyjmujemy stacjonarnie każdego klienta, który potrzebuje pomocy w tej kwestii. Nasz zakres działań skupia się aż na 14 usługach, począwszy od weryfikacji głowicy i jej oczyszczenia, skończywszy na wymianach obsad wtrysków i obróbki po spawaniu. Jest to możliwie dzięki wyspecjalizowanej kadrze wyspecjalizowanych profesjonalistów. Pogłębianie wiedzy oraz niezliczona ilość zrealizowanych projektów dotyczących wielu pojazdów sprawia, że poradzimy sobie z każdym wyzwaniem.

Aby regeneracja głowicy została wykonana w sposób należyty, korzystamy z wyspecjalizowanych urządzeń i maszyn marek Berco, Kwik Way, Piccinotti czy Minelli. Innowacja w działaniu pozwala osiągać najlepsze efekty pracy. Zepsuta głowica silnikowa może zostać poddana naprawie, co umożliwi jej bezawaryjne użytkowanie na dalsze lata. Precyzyjne zabiegi dotyczą każdego silnika – korzystającego z benzyny, oleju napędowego, gazu LPG i CNG.

Regeneracja głowic w Poznaniu – cennik

Oferujemy usługi związane z serwisowaniem wielu elementów, w tym naprawę głowic. Poznański zakład nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających właścicieli pojazdów! Regeneracja głowicy jest świetnym rozwiązaniem, aby odnowić części przy jednoczesnym zaoszczędzeniu środków. Wymiana tak wyspecjalizowanych elementów lub zakup kolejnego auta to ogromny koszt, a w wielu przypadkach – nie ma takiej konieczności. Wnikliwa analiza i naprawa danej części są w stanie usunąć szereg uszkodzeń oraz awarii.

DEMONTAŻ I WERYFIKACJA GŁOWICY

Przed rozpoczęciem naprawy głowica jest dokładnie sprawdzona, w którym miejscu została uszkodzona i w jakim zakresie. Na podstawie weryfikacji ustala się kosztorys w ramach koniecznej naprawy głowicy oraz wymaganych części.

MYCIE GŁOWICY

W celu usunięcia zanieczyszczeń głowica przechodzi proces kąpieli w myjce ciśnieniowej w wysokiej temperaturze i specjalnym roztworze myjącym.

PLANOWANIE PŁASZCZYZNY

Na skutek użytkowania na powierzchni głowicy tworzą się nierówności, które prowadzą do spadku wydajności.

Proces planowania polega na precyzyjnym wyrównaniu czoła płaszczyzny głowicy poprzez zeszlifowanie za pomocą frezarki, tak by powierzchnia styku głowicy i silnika była równana. Planowanie wykonuje się każdorazowo przy wymianie uszczelki pod głowicą. (Dotyczy większości typów głowic silników spalinowych).

SPRAWDZENIE SZCZELNOŚCI PŁASZCZA WODNEGO

Proces ten ma na celu sprawdzenie, czy głowica nie uległa uszkodzeniu lub pęknięciu. W przypadku niewielkich zarysowań frezuje się powierzchnię. W przypadku pęknięć należy głowicę pospawać.

SZLIF GRZYBKA ZAWOROWEGO

Szlif grzybka jest operacją dokładną i wykonanie jej wymaga precyzyjnych urządzeń. Każdorazowo przy szlifowaniu grzybka obrobieniu podlegają również końcówki zaworu. Trzonki zaworu oczyszczane są z zadziorów i brudu.

DOCIERANIE ZAWORÓW

Docieranie zaworów wykonuje się w przypadku nieszczelności między zaworem, a gniazdem zaworowym przy pomocy specjalnej pasty do docierania oraz docieraczki.

REGULACJA LUZÓW ZAWOROWYCH

Dzięki zaworom ssącym do cylindra dostaje się mieszanka paliwowo-powietrzna niezbędna do procesu spalania. Zawory wydechowe pozwalają na usuwanie powstałych spalin wprost do kolektora wydechowego.

LEGALIZACJA POPYCHACZY HYDRAULICZNYCH

Popychacze hydrauliczne są integralnym elementem zaworów. Są one dociskane przez obracające się krzywki wałków rozrządu, umożliwiając tym samym otwarcie i zamknięcie  poszczególnych grzybków zaworowych.

Głównym problemem technologicznym związanym z popychaczami jest konieczność zachowania luzu zaworowego między krzywką wałka rozrządu a powierzchnią szklanki popychacza. Luz zaworowy zapobiega występowaniu nadmiernych naprężeń i zwiększa żywotność rozrządu. Zmiany w wielkości luzu działają niekorzystnie na pracę silnika, dlatego ważna jest jej regulacja. Naprawa uszkodzonych elementów sprowadza się do ich wymiany.

FREZOWANIE I SZLIFOWANIE GNIAZDA ZAWOROWEGO

DORABIANIE I WYMIANA GNIAZDA ZAWOROWEGO Z MATERIAŁEM

Zawory i gniazda zaworowe ulegają największemu zużyciu ze względu na trudne warunki pracy powodowane przez oddziaływanie ulatniających się   gorących gazów oraz uderzaniu grzybka zaworowego o gniazdo. Skutkiem tego jest wybijanie się gniazd i zaworów. O wiele szybciej dochodzi jednak do wypalenia się gniazd i zaworów( np. z powodu zacierania się trzonów zaworowych w prowadnicach,  w przypadku pracy silnika na nieodpowiedniej mieszance paliwowej oraz gdy występują małe luzy pomiędzy popychaczem i trzonkiem zaworu) Przy powierzchownym wypaleniu można dokonać szlifu. Przy większych wypaleniach elementy wymieniane są na nowe.

WYMIANA PROWADNIC,USZCZELNIACZY ZAWOROWYCH I SIMERINGU WAŁKA ROZRZĄDU

W przypadku zużycia elementów zachodzi konieczność wymiany ich na nowe.

NAPRAWA GWINTÓW

Naprawiamy uszkodzone, zapieczone gwinty świec zapłonowych, usuwamy urwane szpilki i śruby z głowic, czy bloku silnika.

Posiadamy szeroką gamę rozmiarów wkładek do naprawy gwintów.

WYMIANA OBSAD WTRYSKÓW

Regeneracja i naprawa  uszkodzonych gniazd pompowtryskiwaczy oraz obsad wtryskiwaczy chłodzonych bezpośrednio cieczą chłodzącą.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług naprawy głowicy w Poznaniu!